TYRCHEM, spol. s r.o.

Kategorie > > FOR OUTDOOR > GUPROX eco

Názov: GUPROX eco
Balenie: 200ml, 500ml
Cena: cena na vyžiadanie
Popis:

(SK) GUPROX eco  je kondicionér  na výrobky z gumy a plastu ako člny, gumáky, rybárske čižmy, pršiplášte, neoprénové obleky, pneumatiky, tesnenia a pod., ktorý pomáha zabraňovať  praskaniu a zvetrávaniu  a tým predlžuje  ich životnosť. Prípravok preniká hlboko do ošetrovaného materiálu a obnovuje jeho pružnosť a farbu, zároveň na povrchu vytvára suchú ochrannú vrstvu. GUPROX eco je vyvinutý s maximálnym ohľadom na životné prostredie, je na báze vody a obsahuje len látky rastlinného pôvodu. Produkt neobsahuje žiadne flourokarbónové zlúčeniny (PFC), etoxylované alkylfenoly (APEO) a prchavé organické zlúčeniny (VOC). Produkt je 100% biodegradovateľný a nie je záťažou pre životné prostredie. Mysli zelene – Separuj: obal vypláchnite, odstráňte etiketu a vhoďte do nádoby na separovaný zber.

 

Výhody:

- poskytuje UV ochranu

- vyživuje ošetrené materiály 

- oživuje farbu

- ľahká aplikácia

- bez zápachu

- aplikácia aj na mokrý povrch

- nie je potrebná aktivácia teplom

- na vodnej báze bez obsahu PFC, VOC a APEO

- 100% biodegradovateľný

 

Prečo nie PFC, VOC a APEO:

Perfluorované látky (Polyfluorinated compounds) vrátane PFOA a PFOS sa označujú skratkou PFC. Tieto látky sa kumulujú a dlhodobo pretrvávajú v životnom prostredí ako aj v živočíchoch vrátane človeka. PFC sa do ľudského organizmu môžu dostať konzumáciou kontaminovanej potravy a vody, inhaláciou impregnačných prostriedkov obsahujúcich PFC ako aj stykom pokožky s takto impregnovanými materiálmi. Zdravotné účinky PFC na človeka niesú doposiaľ úplne objasnené, ale existujú podozrenia, že viaceré z nich vrátane PFOA a PFOS môžu prispievať ku vzniku mnohých zdravotných problémov vrátane poškodenia plodu a vzniku rakoviny. Z toho dôvodu sa odporúča vyhýbať všetkým látkam PFC.

 

Prchavé organické zlúčeniny (volatile organic compounds) skrátene VOC patria medzi významnú skupinu znečisťujúcich látok, ktoré negatívne ovplyvňujú čistotu ovzdušia. Do ľudského organizmu sa môžu dostať inhaláciou alebo kontaktom s pokožkou. VOC sú spájané s mnohými zdravotnými problémami ako poškodenie pečene a centrálneho nervového systému. Popri tom sa tieto látky podieľajú aj na tvorbe fotochemického smogu, ktorého najškodlivejšou zložkou je prízemný ozón.

 

Etoxylované alkylfenoly (Alkylphenol ethoxylates) APEO sú povrchovo aktívne látky ktoré sa používaju v širokej škále produktov pre ich emulgačné, disperzné a detergentné vlastnosti. Z drvivej väčšiny sa jedná o látky NPEO (nonylfenol etoxylát) a OPEO (oktylfenol etoxylát). APEO sa sú veľmi tažko degradovatelné a kumulujú sa v životnom prostredí a živočíchoch vrátane človeka. Samotné APEO nie sú toxické, ale po ich rozklade vznikajú toxické látky, ktoré spôsobujú hormonálne poruchy.


Návod na použitie:  1. Ošetrovaný povrch musí byť čistý. Povrch nesmie byť horúci alebo vystavený priamemu slnečnému žiareniu. 2. Prípravok nanášajte pomocou rozprašovača na povrch materiálu zo vzdialenosti cca 15 cm. 3. Nechajte 5 min. pôsobiť.  4. Prebytočný produkt zotrite handričkou a nechajte uschnúť.  Skladovanie: Skladujte pri izbovej teplote, mimo dosah detí.  Chráňte pred mrazom.
Obrázok:Spýtajte sa na produkt:

Meno, Priezvisko:
E-mail:
Tel. č.:
Správa:
kontakty
TYRCHEM, spol. s r.o.
Vysoká 39
919 34 Biely Kostol
Slovenská republika
Telefón:
+421907 723 301
+42133 55 011 20
E-mail:
tyrchem@tyrchem.sk
www.tyrchem.sk
Tvorba web stránok - IBRANIS