TYRCHEM, spol. s r.o.

Kategorie > > FOR OUTDOOR > ARIXOL UNI eco

Názov: ARIXOL UNI eco
Balenie: 300ml, 1000ml, 1000+150ml
Cena: cena na vyžiadanie
Popis:

(SK) ARIXOL UNI eco je účinný, ale šetrný prací prostriedok na športové oblečenie a vybavenie z prírodných a syntetických materiálov vrátane funkčných (membránových a izolačných), vhodný na použitie v práčke ako aj na ručné pranie. Účinne odstraňuje nečistoty a nezanecháva žiadne zvyšky, čím pomáha obnoviť pôvodné vlastnosti funkčných materiálov. Oblečenie po vypraní zanecháva bez vône alebo zápachu. ARIXOL UNI eco je vyvinutý s maximálnym ohľadom na životné prostredie. Obsahuje tenzidy rastlinného pôvodu a neobsahuje žiadne bielidlá, optické zjasňovače, aviváže, parfémy, farbivá, enzýmy, fosfáty, flourokarbonové zlúčeniny (PFC), etoxylované alkylfenoly (APEO) a prchavé organické zlúčeniny (VOC). Produkt je 100% biodegradovateľný a nie je záťažou pre životné prostredie.

 

Výhody:

- šetrný ku všetkým materiálom

- vhodný na membránové a izolačné materiály 

- zachováva priedušnosť a vode odpudivosť materiálov 

- bez vôni a farbív

- účinne odstraňuje pachy

- nezanecháva zvyšky

- dávkovanie od 15 ml na jedno pranie

- pranie od 30 do 60°C

- bez obsahu PFC, VOC a APEO

- 100% biodegradovateľný

 

Prečo nie PFC, VOC a APEO:

Perfluorované látky (Polyfluorinated compounds) vrátane PFOA a PFOS sa označujú skratkou PFC. Tieto látky sa kumulujú a dlhodobo pretrvávajú v životnom prostredí ako aj v živočíchoch vrátane človeka. PFC sa do ľudského organizmu môžu dostať konzumáciou kontaminovanej potravy a vody, inhaláciou impregnačných prostriedkov obsahujúcich PFC ako aj stykom pokožky s takto impregnovanými materiálmi. Zdravotné účinky PFC na človeka niesú doposiaľ úplne objasnené, ale existujú podozrenia, že viaceré z nich vrátane PFOA a PFOS môžu prispievať ku vzniku mnohých zdravotných problémov vrátane poškodenia plodu a vzniku rakoviny. Z toho dôvodu sa odporúča vyhýbať všetkým látkam PFC.

 

Prchavé organické zlúčeniny (volatile organic compounds) skrátene VOC patria medzi významnú skupinu znečisťujúcich látok, ktoré negatívne ovplyvňujú čistotu ovzdušia. Do ľudského organizmu sa môžu dostať inhaláciou alebo kontaktom s pokožkou. VOC sú spájané s mnohými zdravotnými problémami ako poškodenie pečene a centrálneho nervového systému. Popri tom sa tieto látky podieľajú aj na tvorbe fotochemického smogu, ktorého najškodlivejšou zložkou je prízemný ozón.

 

Etoxylované alkylfenoly (Alkylphenol ethoxylates) APEO sú povrchovo aktívne látky ktoré sa používaju v širokej škále produktov pre ich emulgačné, disperzné a detergentné vlastnosti. Z drvivej väčšiny sa jedná o látky NPEO (nonylfenol etoxylát) a OPEO (oktylfenol etoxylát). APEO sa sú veľmi tažko degradovatelné a kumulujú sa v životnom prostredí a živočíchoch vrátane človeka. Samotné APEO nie sú toxické, ale po ich rozklade vznikajú toxické látky, ktoré spôsobujú hormonálne poruchy.


Návod na použitie: ARIXOL UNI eco je vhodný na prania pri teplote 30 až 60°C. Do odolných škvŕn odporúčame pred praním votrieť prípravok v nezriedenej forme a nechať pôsobiť 15-30 minút.  Pranie v práčke: Zipsy na oblečení vrátane suchých pred vložením do práčky zazipsujte. Podľa tabuľky nalejte primerané množstvo prípravku priamo do priehradky na prací prostriedok. Pri nastavovaní pracieho programu sa riaďte symbolmy údržby. Ručné pranie: Prípravok nadávkujte podľa tabuľky a dôkladne rozmiešajte v adekvátnom množstve vody. Oblečenie ponorte do pripraveného roztoku a jemne stláčajte, nešúchajte ani neskrúcajte a nechajte ponorené 30 minút (v prípade silného znečistenia až 60 minút) za občasného mačkania a premiešavania. Následne vytiahnite a roztok jemne vymačkajte a dôkladne vypláchajte v čistej vode. Odporúčame pláchať tripäť krát vždy v čistej vode alebo až dokým voda nezostane čistá. Následne vodu z oblečenia jemne vytlačte (nežmýkajte a to predovšetkým vlnené a funkčné oblečenie).

Sušenie: Sušte na vzduchu v rozprestrenom stave alebo pri nízkej teplote v sušičke, ak to symboly údržby dovoľujú. Pri sušení izolačných materiálov v sušičke odporúčame použiť loptičky na sušenie, ak nie sú k dispozícii je nutné pravidelné natriasanie čo platí aj pri sušení na vzduchu.

Prípravok pomáha obnoviť vodoodpudivú úpravu aplikovanú pri výrobe (DWR). K obnove DWR napomáha aj prežehlenie (napomáha molekulám DWR sa preorientovať a tým zvýšiť ich účinnosť). Ak sa ani po vypraní prípravkom ARIXOL UNI eco a prežehlení nenavráti pôvodná vodoodpudivosť, znamená to, že DWR bola opotrebovaná a je nutné aplikovať vhodný prípravok na impregnáciu z produktovej rady FOR OUTDOOR.  
Obrázok:Spýtajte sa na produkt:

Meno, Priezvisko:
E-mail:
Tel. č.:
Správa:
kontakty
TYRCHEM, spol. s r.o.
Vysoká 39
919 34 Biely Kostol
Slovenská republika
Telefón:
+421907 723 301
+42133 55 011 20
E-mail:
tyrchem@tyrchem.sk
www.tyrchem.sk
Tvorba web stránok - IBRANIS