TYRCHEM, spol. s r.o.

Kategorie > > FOR OUTDOOR > B-WAX eco neutral

Názov: B-WAX eco neutral
Balenie: 100g - FOR315101N
Cena: cena na vyžiadanie
Popis:

(SK) B-WAX eco je regeneračný a impregnačný vosk neutrálnej farby s obsahom včelieho, lanoliového a karnaubského vosku. Vosk je určený na ošetrovanie výrobkov zo všetkých druhov kože, predovšetkým koženej obuvi s membránou alebo bez nej. B-WAX eco  kožu zmäkčuje, vyživuje a chráni ju pred vodou čím predlžuje životnosť kožených výrobkov, taktiež oživuje farbu a zvyšuje lesk.  Aplikácia je rýchla a jednoduchá. Produkt je bez pridaných vôní a farbív. Neobsahuje VOC a PFC látky.  B-WAX eco je 100% biodegradovateľný a nie je záťaž pre životné prostredie.


 

Výhody:

-Vysoká vodeodpudivosť

-zachováva priedušnosť

-Zmäkčuje kožu

-Ľahká aplikácia

-Rýchle vstrebávanie

-Zloženie bez VOC látok

-Kombinácia troch prírodných voskov (včelí, lanolínový a karnaubský)

 -100% biodegradovateľný a nie je záťaž pre životné


Prečo nie PFC, VOC a APEO:

Perfluorované látky (Polyfluorinated compounds) vrátane PFOA a PFOS sa označujú skratkou PFC. Tieto látky sa kumulujú a dlhodobo pretrvávajú v životnom prostredí ako aj v živočíchoch vrátane človeka. PFC sa do ľudského organizmu môžu dostať konzumáciou kontaminovanej potravy a vody, inhaláciou impregnačných prostriedkov obsahujúcich PFC ako aj stykom pokožky s takto impregnovanými materiálmi. Zdravotné účinky PFC na človeka niesú doposiaľ úplne objasnené, ale existujú podozrenia, že viaceré z nich vrátane PFOA a PFOS môžu prispievať ku vzniku mnohých zdravotných problémov vrátane poškodenia plodu a vzniku rakoviny. Z toho dôvodu sa odporúča vyhýbať všetkým látkam PFC.

 

Prchavé organické zlúčeniny (volatile organic compounds) skrátene VOC patria medzi významnú skupinu znečisťujúcich látok, ktoré negatívne ovplyvňujú čistotu ovzdušia. Do ľudského organizmu sa môžu dostať inhaláciou alebo kontaktom s pokožkou. VOC sú spájané s mnohými zdravotnými problémami ako poškodenie pečene a centrálneho nervového systému. Popri tom sa tieto látky podieľajú aj na tvorbe fotochemického smogu, ktorého najškodlivejšou zložkou je prízemný ozón.

 

Etoxylované alkylfenoly (Alkylphenol ethoxylates) APEO sú povrchovo aktívne látky ktoré sa používaju v širokej škále produktov pre ich emulgačné, disperzné a detergentné vlastnosti. Z drvivej väčšiny sa jedná o látky NPEO (nonylfenol etoxylát) a OPEO (oktylfenol etoxylát). APEO sa sú veľmi tažko degradovatelné a kumulujú sa v životnom prostredí a živočíchoch vrátane človeka. Samotné APEO nie sú toxické, ale po ich rozklade vznikajú toxické látky, ktoré spôsobujú hormonálne poruchy.


   Balenie: 100g (125ml)

Návod na použitie: 1. Koža musí byť pred aplikáciou suchá a čista. Na čistenie odporúčame použiť    čistiacu penu FONAX L eco 2. Pomocou aplikačnej hubky (súčasť balenia) naneste rovnomernú vrstvu vosku a krúživými pohybmi votrite do kože. Nechajte vsiaknuť, ak je potrebné naneste ďalšiu vrstvu (pri prvej aplikácii odporúčame naniesť v troch vrstvách). 3. Preleštite suchou handrou. Ošetrujte podľa potreby, alebo po každom čistení. Skladovanie: Pri izbovej teplote max. 25°C, v originálnom dôkladne uzavretom obale. Mimo dosahu detí. Upozornenie: prípravok môže zmeniť odtieň alebo lesk ošetrovaného materiálu, preto si prípravok najprv otestuje na vnútornej strane ošetrovaného produktu.Obrázok:Spýtajte sa na produkt:

Meno, Priezvisko:
E-mail:
Tel. č.:
Správa:
kontakty
TYRCHEM, spol. s r.o.
Vysoká 39
919 34 Biely Kostol
Slovenská republika
Telefón:
+421907 723 301
+42133 55 011 20
E-mail:
tyrchem@tyrchem.sk
www.tyrchem.sk
Tvorba web stránok - IBRANIS