TYRCHEM, spol. s r.o.

Kategorie > > FOR OUTDOOR > WAPROX NANO eco

Názov: WAPROX NANO eco
Balenie: 200ml - FOR3112020, 500ml - FOR3112050
Cena: cena na vyžiadanie
Popis:

(SK) WAPROX NANO eco je impregnácia na kožu a textil, s nanotechnológiou na báze vody vyrobená z ohľadom na životné prostredie. WAPROX NANO eco vytvára na povrchu vlákien vrstvu nano častíc, ktorá radikálne zvyšuje vodeodolnosť a UV ochranu všetkých druhov textílií a kože vrátane membránových a softshellových materiálov, pričom nezabraňuje prenikaniu vzduchu a vodných pár. Nemení farbu ošetrovaného materiálu. Ľahko sa nanáša a nie je potrebná aktivácia teplom. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodný na impregnáciu širokej škály produktov ako oblečenie, obuv a outdoorové vybavenie (stany, batohy, laná, atď.).  Produkt je bez zápachu, a preto je vhodný aj na aplikáciu v interiéri. Produkt neobsahuje žiadne flourokarbonové zlúčeniny (PFC), etoxylované alkylfenoly (APEO) a prchavé organické zlúčeniny (VOC). Produkt je 100% biodegradovateľný a nie je záťažou pre životné prostredie. Mysli zelene – Separuj: obal vypláchnite, odstráňte etiketu a vhoďte do nádoby na separovaný zber.

 

Výhody:

- poskytuje mimoriadnu vodoodolnosť a UV ochranu

- zachováva priedušnosť materiálov 

- ľahká aplikácia

- bez zápachu

- aplikácia aj na mokrý povrch

- zvyšuje elasticitu vlákien

- nemení farbu ošetrovaného povrchu

- nie je potrebná aktivácia teplom

- na vodnej báze bez obsahu PFC, VOC a APEO

- 100% biodegradovateľný

 

Prečo nie PFC, VOC a APEO:

Perfluorované látky (Polyfluorinated compounds) vrátane PFOA a PFOS sa označujú skratkou PFC. Tieto látky sa kumulujú a dlhodobo pretrvávajú v životnom prostredí ako aj v živočíchoch vrátane človeka. PFC sa do ľudského organizmu môžu dostať konzumáciou kontaminovanej potravy a vody, inhaláciou impregnačných prostriedkov obsahujúcich PFC ako aj stykom pokožky s takto impregnovanými materiálmi. Zdravotné účinky PFC na človeka niesú doposiaľ úplne objasnené, ale existujú podozrenia, že viaceré z nich vrátane PFOA a PFOS môžu prispievať ku vzniku mnohých zdravotných problémov vrátane poškodenia plodu a vzniku rakoviny. Z toho dôvodu sa odporúča vyhýbať všetkým látkam PFC.

 

Prchavé organické zlúčeniny (volatile organic compounds) skrátene VOC patria medzi významnú skupinu znečisťujúcich látok, ktoré negatívne ovplyvňujú čistotu ovzdušia. Do ľudského organizmu sa môžu dostať inhaláciou alebo kontaktom s pokožkou. VOC sú spájané s mnohými zdravotnými problémami ako poškodenie pečene a centrálneho nervového systému. Popri tom sa tieto látky podieľajú aj na tvorbe fotochemického smogu, ktorého najškodlivejšou zložkou je prízemný ozón.

 

Etoxylované alkylfenoly (Alkylphenol ethoxylates) APEO sú povrchovo aktívne látky ktoré sa používaju v širokej škále produktov pre ich emulgačné, disperzné a detergentné vlastnosti. Z drvivej väčšiny sa jedná o látky NPEO (nonylfenol etoxylát) a OPEO (oktylfenol etoxylát). APEO sa sú veľmi tažko degradovatelné a kumulujú sa v životnom prostredí a živočíchoch vrátane človeka. Samotné APEO nie sú toxické, ale po ich rozklade vznikajú toxické látky, ktoré spôsobujú hormonálne poruchy.

 

Návod na použitie: 1. Ošetrovaný kus oblečenia alebo výstroja musí byť čistý. Na vyčistenie použite vhodný prostriedok z produktovej línie FOR OUTDOOR. 2. Prípravok nanášajte pomocou rozprašovača na povrch materiálu rovnomerne zo vzdialenosti cca 20 cm. Po obschnutí materiálu môžete naniesť ďalšiu vrstvu. Pre vyššiu vodoodpudivosť odporúčame naniesť vo viacerých vrstvách. 3. Po poslednej vrstve nechajte 2 min. pôsobiť, nevsiaknutý prípravok utrite  čistou handričkou. 4. Sušenie: Na vzduchu, pomocou fénu alebo pri nízkej teplote v sušičke, ak to symboly údržby dovoľujú. Vždy dodržiavajte symboly údržby na impregnovanom výrobku. Skladovanie: Skladujte pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom. Skladujte mimo dosah detí.
Obrázok:Spýtajte sa na produkt:

Meno, Priezvisko:
E-mail:
Tel. č.:
Správa:
kontakty
TYRCHEM, spol. s r.o.
Vysoká 39
919 34 Biely Kostol
Slovenská republika
Telefón:
+421907 723 301
+42133 55 011 20
E-mail:
tyrchem@tyrchem.sk
www.tyrchem.sk
Tvorba web stránok - IBRANIS